Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 07.12.2015

Wniosek o ukaranie do sądu, to konsekwencje rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierującego samochodem dostawczym. Za swoje niepodpowiedziane manewry na drodze kierowca stracił również prawo jazdy. Cała sytuację nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

W piątek, 4 grudnia, podczas służby pełnionej na drodze K-22 około godz. 10.30 policjanci  z sulęcińskiej drogówki zarejestrowali pojazdem nieoznakowanym wykroczenia, jakich dopuścił się kierujący samochodem dostawczym. W Krzeszycach na ul. Skwierzyńskiej kierujący nie zastosował się do znaku zakazu wyprzedzania oraz przekroczył linię podwójną ciągłą, wyprzedzając przy tym dwa pojazdy na przejściu dla pieszych.

Po kilkudziesięciu metrach ponownie podjął manewr wyprzedzania nie stosując się do znaku zakazu wyprzedzania i przekroczył po raz kolejny linię podwójną ciągłą. Kiedy policjanci próbowali zatrzymać kierowcę dostawczaka do kontroli, ten gwałtownie skręcił w lewo zajeżdżając policjantom drogę i zmuszając  tym samym do gwałtownego hamowania.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego przez mieszkańca  powiatu sulęcińskiego policjanci odstąpili od postępowania mandatowego karnego kierując wniosek do Sądu o ukaranie.

Mężczyźnie grozi kara grzywny do 5 tys złotych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Film Jazda pirata drogowego

Pobierz plik Jazda pirata drogowego (format mp4 - rozmiar 13.22 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja