Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

1,4 tys. porcji amfetaminy nie trafi na ulicę

Data publikacji 07.12.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, zatrzymanemu przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli amfetaminę, z której można było uzyskać około 1400 porcji handlowych. Podejrzany został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podejrzany, to 35 – letni mieszkaniec Wrocławia. Po zatrzymaniu, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może znajdować się spora ilość środków odurzających. W wyniku dalszych działań, funkcjonariusze potwierdzili te podejrzenia. Po wejściu do mieszkania, znaleźli amfetaminę ukrytą w pojemniku schowanym pod łóżkiem, z której można było uzyskać około 1400 porcji handlowych.

Mężczyzna zatrzymany w tej sprawie, na podstawie zgromadzonego materiału, usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Teraz za czyn, o który jest podejrzany, może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd, na wniosek prokuratury, już zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Obecnie policjanci, wyjaśniając wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają czy mężczyzna także handlował środkami odurzającymi.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja