Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanych o włamanie do placówki bankowej

Data publikacji 07.12.2015

Dzięki współpracy policjantów z Bydgoszczy, Gdańska i Tucholi, podejrzani trafili na trzy miesiące do aresztu. Mężczyźni zostali zatrzymani kilka godzin po włamaniu do placówki bankowej. Funkcjonariusze odzyskali ponad połowę skradzionych pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (03/04.12.15) w Śliwicach, w powiecie tucholskim. Sprawcy włamali się do placówki bankowej, a następnie do znajdującego się tam bankomatu. Złodzieje ukradli gotówkę i uciekli.

Natychmiast po zgłoszeniu do wykrycia sprawy przystąpili kryminalni. Na podstawie dokonanych ustaleń oraz współpracy tucholskich policjantów z kryminalnymi z komend wojewódzkich w Bydgoszczy i Gdańsku, szybko wytypowano podejrzewane osoby. Cztery godziny po zdarzeniu policjanci zatrzymali na terenie Gdańska dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat, którzy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali również większość skradzionej gotówki.

Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W sobotę (05.12.15) decyzją sądu zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące. Teraz policjanci ustalają czy podejrzane osoby maja na swoim koncie inne przestępstwa.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja