Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili próby samobójcze

Data publikacji 08.12.2015

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, dwóch niedoszłych samobójców otrzymało pomoc specjalistów. 23-letni mieszkaniec Nysy oraz 44-latek z Paczkowa zostali odnalezieni przez służby ratownicze zaraz po zgłoszeniu o ich zaginięciu. Funkcjonariusze poprzez swoje zdecydowane działanie zapobiegli tragedii.

W piątek po godzinie 20.00 dyżurny nyskiej komendy, został poinformowany o zaginięciu 23–letniego mieszkańca miasta. Według zgłoszenia, mężczyzna miał zabrać ze sobą nóż i oznajmić siostrze, że chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze natychmiast zorganizowali akcję poszukiwawczą. Policjanci w trakcie prowadzonej akcji przeszukali  dworce, szpitale rozpytywali mieszkańców.  Mundurowi w tym przewodnicy z psami tropiącymi wraz ze strażakami z Nysy sprawdzili linię brzegową rzeki. Tuż po godzinie 23:40, mężczyzna został odnaleziony przez policjantów z Korfantowa. 23-latek dzięki szybkiej reakcji służb mundurowych trafił pod opiekę specjalistów.

Kolejne zgłoszenie,  o próbie samobójczej trafiło tym razem do policjantów z Paczkowa. Wczoraj po godzinie 9:00 do funkcjonariuszy wpłynęła informacja od osoby zgłaszającej o 44-latku, który zamierzał odebrać sobie życie. Z ustaleń policjantów wynikało, że mieszkaniec Paczkowa jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zabrał ze sobą sznur i powiedział, że chce się powiesić. Funckjonariusze próbowali skontaktować się z mężczyzną. Kiedy nawiązali z nim kontakt, podtrzymywali rozmowę do czasu jego odnalezienia. Policjanci przekazali mężczyznę pod opiekę wezwanego na miejsce zespołu pogotowia ratunkowego.

Zdecydowana i szybka reakcja funkcjonariuszy być może zapobiegła tragedii.

(KWP w Opolu / ms)

Powrót na górę strony