Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalne papierosy

Policjanci z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą KMP w Radomiu zabezpieczyli ponad 30 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali także dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi ok. 600 tys. zł. Ponadto, przasnyscy policjanci w samochodzie i na targowisku zabezpieczyli 28 tys. sztuk nielegalnych papierosów.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z radomskiej komendy na podstawie wcześniej zebranych informacji zatrzymali na terenie gminy Jastrzębia samochód marki Renault, podejrzewając, że przewożone są tam wyroby bez polskich znaków akcyzy. Ich informacje potwierdziły się - 31-letni mieszkaniec województwa łódzkiego przewoził w aucie ok. 4 tys.paczek papierosów bez wymaganej przepisami akcyzy. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Jednak na tym sprawa się nie zakończyła i jeszcze tego samego dnia policjanci dotarli do mężczyzny, od którego towar ten został kupiony. Funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, a w wyniku przeszukania dwóch posesji zabezpieczyli kolejny nielegalny towar – tym razem ponad 26 tys. paczek papierosów. Mężczyzna został przewieziony do komendy i trafił do policyjnej celi.

Policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 30 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wstępnie oszacowano na blisko 600 tys. złotych.

Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

Kolejną kontrabandę znaleźli i zabezpieczyli policjanci z Przasnysza, którzy w niedzielne popołudnie zatrzymali do kontroli drogowej jeepa. Samochodem kierował 35-letni przasnyszanin. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli 9 kg suszu tytoniowego, 8200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, oraz 3 litry spirytusu. Kilka dni wcześniej na targowicy miejskiej w Chorzelach funkcjonariusze zatrzymali obywatela Armenii, który sprzedawał wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli przy mężczyźnie blisko 20 tys. sztuk papierosów różnych marek.

Na czas trwania postępowania tytoń i papierosy zostały zabezpieczone w komendzie. Zabezpieczona kontrabanda trafi do Urzędu Celnego w Ciechanowie, gdzie zostanie oszacowana jej wartość.

Zgodnie z przepisami za ten czyn mężczyznom grozi kara grzywny.

(KWP w Radomiu / ms)

  • Zabezpieczonei nielegalne papierosy przez policjantów z Radomia
  • Zabezpieczonei nielegalne papierosy przez policjantów z Radomia
  • Zabezpieczonei nielegalne papierosy przez policjantów z Radomia
  • Zabezpieczonei nielegalne papierosy przez policjantów z Radomia
  • Zabezpieczonei nielegalne papierosy przez policjantów z Radomia
  • zabezpieczone tytoń, papierosy i spirytus przez policjantów z Przasnysza
  • zabezpieczone nielegalne papierosy przez policjamtów z Przasnysza

Film Zabezpieczyli nielegalne papierosy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczyli nielegalne papierosy (format flv - rozmiar 4.61 MB)

Powrót na górę strony