Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowany nielegalny magazyn papierosów

Policjanci stołecznego wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców zlikwidowali jeden z największych magazynów nielegalnych papierosów w Polsce. Podczas działań znaleźli i zabezpieczyli około 2 miliony sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku mogą wynieść ponad 1,8 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby.

Funkcjonariusze wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców KSP prowadzili działania operacyjne, mające na celu likwidację magazynu wyrobów tytoniowych. W tym celu udali się do Janek, gdzie podjęli obserwację jednej z posesji. W pewnym momencie zauważyli wjeżdżającego na posesję dostawczego mercedesa i trzy osoby: 34-letniego Pawła M., 54-letniego Arkadiusza D. oraz obywatelkę Ukrainy, Natalię K., którzy rozpoczęli przepakowywanie kartonów z jednego do drugiego samochodu. Jak się okazało, w paczkach były nieopakowane papierosy.  Cała trójka została zatrzymana.

W wyniku ustaleń, policjanci dotarli do właścicielki posesji, która jednemu z mężczyzn wynajmowała część pomieszczeń. W jej obecności policjanci przeszukali wynajmowane przez Arkadiusza D. pomieszczenia. Tam znaleźli i zabezpieczyli worki foliowe z pudełkami po papierosach różnych marek, urządzenie do foliowania oraz około 2 miliony sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Skarb Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i wyłudzenia podatku mógł stracić ponad 1,8 miliona złotych.

W dalszej kolejności policjanci przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanych osób. W jednym z nich zastali 24-letnią Żanetę Ch. Kobieta została zatrzymana. Na miejscu policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, karty SIM, opakowania po papierosach, susz roślinny i pieniądze. W kolejnym z mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli rewolwer z kulami, który zostanie poddany badaniom, oraz kolejne papierosy bez polskiej akcyzy.

Po wykonaniu niezbędnych czynności sprawa została przekazana funkcjonariuszom Służby Celnej. Wszystkie cztery osoby usłyszały już zarzut posiadania papierosów bez akcyzy. Za przechowywanie wyrobów akcyzowych lub opakowań z tymi wyrobami stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi kara grzywny lub 3 lat więzienia.

(KSP / ms)

  • Zatrzymana przez policjantów osoba
  • Zatrzymana przez policjantów osoba

Film Policjanci zabezpieczyli papierosy i zatrzymali podejrzanych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli papierosy i zatrzymali podejrzanych (format flv - rozmiar 14.86 MB)

Powrót na górę strony