Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo

Data publikacji 09.12.2015

Policjanci z powiatu kłodzkiego uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie wieszając się na pasku od smyczy w łazience. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce interwencji, którą zgłosiła matka poszkodowanego, wyważyli drzwi do pomieszczenia i przeprowadzili sprawną akcję reanimacyjną, dzięki czemu mężczyzna odzyskał przytomność. Trafił on na obserwację do szpitala.

6 grudnia 2015 roku funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych w Szczytnej zostali skierowani na interwencję przez dyżurnego Komisariatu w Polanicy Zdroju, który odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który w jednym z mieszkań chciał targnąć się na swoje życie. Z informacji przekazanej przez matkę wynikało, że jej syn zamknął się w łazience mówiąc, że się powiesi.

Po przybyciu na miejsce i skontaktowaniu się ze zgłaszającą policjanci w związku z brakiem odzewu na prośbę o otwarcie drzwi pomieszczenia, wyważyli drzwi od łazienki. Mężczyzna wisiał już na pasku. Funkcjonariusze natychmiast odcięli go i w związku z brakiem reakcji na bodźce zewnętrzne i brakiem oddechu przystąpili do reanimacji. Po chwili poszkodowany odzyskał przytomność. Policjanci nawiązali z nim kontakt słowny, oczekując na przybycie karetki pogotowia. Po przybyciu ratowników, mężczyzna został przez nich zabrany do szpitala na obserwację.

Kolejny raz dzięki szybkiej akcji policjantów oraz sprawnie przeprowadzonym przez nich czynnościom reanimacyjnym, udało się uratować ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony