Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny "wnuczek" w rękach policjantów

Data publikacji 11.12.2015

Białostoccy policjanci zatrzymali kolejnego już mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą na tzw. wnuczka. 21-latek usłyszał 2 zarzuty: oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 21-letniego mieszkańca Piaseczna, podejrzanego o oszustwa metodą na tzw. wnuczka. Jest to już kolejna osoba, która w związku z tymi przestępstwami wpadła w ręce mundurowych, a w tym miesiącu - już druga. Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki żmudnej i intensywnej pracy funkcjonariuszy zajmujących się sprawą, w której to oprócz 21-latka, zatrzymano już 10 innych osób.

Schemat działania oszustów był następujący Jako pierwsza do potencjalnej ofiary dzwoniła osoba przedstawiająca się jako rzekomy kuzyn/kuzynka. Następnie, podczas kolejnego telefonu, dzwoniący mówił, że jest policjantem, często funkcjonariuszem CBŚ, który bierze udział w akcji, mającej na celu zatrzymanie oszustów. Potem sprawca starał się nakłonić swoje ofiary do przekazania im swoich oszczędności. Niestety i tym razem im się to udało. Seniorka przekazała oszustom ponad 300 tysięcy złotych.

Dziś 21-latek usłyszał 2 zarzuty: oszustwa  i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony