Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA wpadł w powiecie biłgorajskim

Data publikacji 14.12.2015

Przez kilkanaście lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości 38-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego. Poszukiwany dwoma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany wczoraj w Biłgoraju. Mężczyzna kierował hondą nie mając uprawnień do kierowania. Jak się okazało był również pijany. Aby uniknąć zatrzymania, kilkakrotnie próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy co do prawdziwych danych osobowych.

Poszukiwany listem gończym oraz ENA za popełnione oszustwa 38-latek z terenu powiatu zamojskiego wpadł wczoraj przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju. Jak wynikało z relacji świadków, samochodem jadącym całą szerokością jezdni mógł jechać nietrzeźwy kierowca. Od kierującego z daleka czuć było alkohol. Jak się okazało w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Podczas legitymowania mężczyzny, okazało się, że osoba o podawanych danych nie istnieje. Pomimo tego, człowiek ten upierał się przy fałszywej tożsamości. Został doprowadzony do jednostki, gdzie mundurowi ustalili jego faktyczne dane. Okazało się, że 38-latek jest osobą ściganą listem gończym oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Nie posiadał ponadto uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze ustalili, że 38-latek jest od 2003 roku poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Zamościu oraz ENA za popełnione przestępstwa m.in. oszustwa. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 38-latek wkrótce trafi do Zakładu Karnego.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony