Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w sprawie pobicia przed halą CHKS

Data publikacji 15.12.2015

Łódzcy policjanci zatrzymali w Grudziądzu podejrzanego o pobicie trzech nastolatków na ul. Kosynierów Gdyńskich w Łodzi. Zatrzymany 18-latek usłyszał zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają tożsamość pozostałych napastników.

Do pobicia doszło 5 grudnia 2015 r. około 18.00 przed halą Chojeńskiego Klubu Sportowego przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Łodzi. Do tego klubu przyjechała drużyna juniorów piłki ręcznej z klubu „Piotrkowianin”, aby rozegrać mecz z drużyną CHKS. W tym samym czasie, na tym samym obiekcie, zakończył się turniej piłki nożnej zorganizowany z okazji rocznicy powstania RTS Widzew. Grupa około 200 sympatyków Widzewa mijała w bramie klubu 13-osobową drużynę „Piotrkowianina”. Nagle kilkunastu sympatyków Widzewa zaatakowało zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego. Kilku najbardziej agresywnych napastników pobiło pięściami i skopało trzech piotrkowian w wieku 15 -16 lat. Pokrzywdzeni trafili do szpitala z różnymi obrażeniami ciała. O tym zdarzeniu policjantów powiadomiła załoga pogotowia ratunkowego, gdy sprawcy dawno uciekli.

Okazało się, że organizator nie powiadomił Policji o turnieju z udziałem tak dużej liczby kibiców i nie przygotował żadnego zabezpieczenia. Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się policjanci z komend miejskiej i wojewódzkiej w Łodzi. Przesłuchali świadków i analizowali zebrane dowody. Jeszcze tego samego dnia wylegitymowano 40 sympatyków Widzewa, którzy brali udział w turnieju. Funkcjonariusze sprawdzali każdy trop. Jeden z wątków prowadził do Grudziądza. Rankiem 10 grudnia br. stróże prawa zapukali do drzwi jednego z mieszkań w tym mieście. Nikt nie otworzył, więc policjanci musieli je wyważyć. Wewnątrz przebywało 3 mężczyzn. Jednym z nich był 18-letni mieszkaniec Grudziądza, który mógł mieć związek z pobiciem nastolatków w Łodzi. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli akcesoria kibicowskie a także maczetę, metalowy pręt, drewniany kij oraz sprzęt do sportów walki. Ponadto okazało się, że 18-latek był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 18-latkowi zarzutu pobicia 3 nastolatków oraz kradzieży telefonu należącego do jednego z pokrzywdzonych. Za takie przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają tożsamość pozostałych napastników. 

(KWP w Łodzi / mw)

 

Powrót na górę strony