Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne kontrole pojazdów ukierunkowane na eliminowanie tzw. „szarej strefy”

Data publikacji 15.12.2015

Policjanci krakowskiej „drogówki” kolejny raz kontrolowali przewoźników, oferujących transport osób. Kontrole prowadzone były wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta Krakowa, Urzędu Kontroli Skarbowej oraz funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. Do akcji włączyli się także funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Skontrolowano 74 pojazdy, sprawdzano m.in. czy osoby świadczące usługi przewozowe mają odpowiednie licencje. Badano także stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących.

W 40 przypadkach ujawniono nieprawidłowości, które kwalifikowały się do nałożenia mandatów na osoby wykonujące usługę przewozu osób. Wszczęto także 10 postępowań administracyjnych (w przypadkach, gdy przewóz odbywał się bez wymaganej prawem licencji).  Kolejne postępowanie prowadzone będzie przez policjantów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Akcja „szara strefa” to cykliczne działania, podejmowane w celu ograniczenia nielegalnych usług, związanych z przewozem osób oraz eliminowania nieprawidłowości związanych na przykład ze złym stanem technicznym pojazdów.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony