Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za liczne przestępstwa wpadł po pościgu

Data publikacji 15.12.2015

Siedem zarzutów usłyszał 24-letni mieszkaniec Gubina, zatrzymany przez policjantów z Niemiec po pościgu transgranicznym, który zakończył się już po stronie polskiej. Mężczyzna jechał kradzionym autem marki VW Passat, w którym znajdowały się także skradzione ze sklepu wyroby alkoholowe i tytoniowe. Jako pasażer podróżował nieletni, który w chwili zatrzymania przebywał na ucieczce z placówki wychowawczej.

W nocy z soboty na niedzielę (12/13 grudnia) dwóch młodych mężczyzn postanowiło ukraść zaparkowany w Krośnie samochód. Spłoszeni przez alarm, który załączył się w pojeździe, uciekli. Postanowili jednak zabrać inne auto. Skradzionym passatem, który wyceniono na 11 tys. zł, oddalili się w kierunku Gubina.

Tej nocy nie poprzestali jednak na jednej kradzieży. Zatrzymali się kilka kilometrów dalej, gdzie włamali się do sklepu spożywczego.  Stąd ukradli papierosy i alkohol różnych marek na sumę ponad dwóch tys. zł. Istotnym dla sprawy był fakt, że właściciel skradzionego samochodu dość szybko zauważył brak pojazdu, o czym niezwłocznie powiadomił Policję. Informacja o skradzionym passacie niezwłocznie trafiła do systemów policyjnych oraz została przekazana wszystkim funkcjonariuszom, którzy w tym czasie pełnili służbę.

Dzięki posiadanym informacjom i profesjonalnej pracy policjantów, obaj mężczyźni kilka godzin od zdarzenia trafili w ręce stróżów prawa. Zatrzymani zostali po pościgu transgranicznym prowadzonym przez policjantów z Niemiec, zakończonym już po stronie polskiej.

Jak się okazało zarówno kierowca jak i pasażer znajdowali się pod wpływem alkoholu. Ponadto tester wykazał, iż kierowca wcześniej zażywał amfetaminę. Zatrzymany posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów. Jak ustalono, jeden z mężczyzn to 24-letni mieszkaniec Gubina. Drugi natomiast to 17-latek przebywający na ucieczce z placówki wychowawczej. Na miejsce zatrzymania przyjechali także policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku, którzy zabezpieczyli auto i przejęli zatrzymanych.

W wyniku sprawdzenia pojazdu, ujawniono w nim uszkodzony zamek w drzwiach i stacyjce, śrubokręt, który ze wstępnych ustaleń służył mężczyznom do popełnienia przestępstwa oraz skradzione wcześniej ze sklepu wyroby tytoniowe oraz alkoholowe. Informacja o zatrzymaniu mężczyzn przekazana została  policjantom z Krosna Odrzańskiego. W mieszkaniu starszego z zatrzymanych odnaleziono rzeczy, które mogły pochodzić z wcześniejszych włamań do sklepów i pojazdów. Śledczy znaleźli również marihuanę.

Wszystko wskazywało na to, że noc wcześniej (10/11 grudnia) 24-letni mieszkaniec Gubina, przebywał również na terenie Krosna Odrzańskiego. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież samochodu marki VW Passat, którego policjanci odnaleźli w rejonie miejscowości Wężyska oraz włamania. Ze sklepów skradzione zostały głównie wyroby tytoniowe i alkoholowe o łącznej wartości ponad 8 tys. zł.

Mężczyzn zatrzymano do wyjaśnienia. 24-latka doprowadzono do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, natomiast 17-latka do policyjnej izby dziecka. Podczas przesłuchania nieletni usłyszał dwa zarzuty, tj. zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu oraz kradzieży z włamaniem do sklepu. Natomiast starszy z zatrzymanych usłyszał 7 zarzutów. Poza zarzutami kradzieży z włamaniem do pojazdów i sklepów, odpowie on również za kierowanie pod działaniem alkoholu i narkotyków, jazdę wbrew zakazowi kierowania pojazdami oraz posiadanie narkotyków.

Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich. W przypadku dorosłego, Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt. Dalsze czynności w sprawie pozwolą wyjaśnić wszystkie okoliczności zaistniałych zdarzeń.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

  • Zatrzymanie podejrzanego
  • Zabezpieczony samochód
  • Zabezpieczony samochód
  • Zatrzymanie podejrzanego
  • Zatrzymanie podejrzanego
  • Zabezpieczone przedmioty #2
  • Zabezpieczone przedmioty #3
  • Zabezpieczone przedmioty #4
  • Zabezpieczone przedmioty #5
Powrót na górę strony