Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Internecie poszukiwali nieletnich, by umówić się z nimi w celach seksualnych

Data publikacji 16.12.2015

Lubelscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując portale społecznościowe chcieli umówić się w celach seksualnych z nieletnimi dziewczynkami. Jeden z zatrzymanych to 25-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego, drugi to 46-latek z powiatu lubelskiego. Obaj odpowiadać będą za uwodzenie przez Internet małoletniego poniżej 15 roku życia, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Coraz częściej dochodzi do prób popełniania przestępstw na szkodę dzieci, gdzie istnieje prawdopodobieństwo wykorzystania seksualnego. Policjanci garnizonu lubelskiego monitorują stale sieć by wychwycić takie zachowania, reagują na każdy sygnał i zgłoszenia o możliwości popełnienia przestępstwa.  

W miniony poniedziałek, 14.12.br., policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 46 lat. Jak wynika z ustaleń, podejrzani wykorzystując Internet nawiązywali na „czatach” kontakty z osobami nieletnimi i  tak rozpoczynali elektroniczną korespondencję. Bardzo szybko te relacje, początkowo towarzyskie, ewaluowały. Mężczyźni składali propozycje spotkania się i obcowania płciowego. Jeden z nich wysyłał też swoje nagie zdjęcia. 

Kryminalni z Lublina zabezpieczyli laptopa i komputer stacjonarny należący do 25-latka. Podczas przeszukania mieszkania 46-letniego mężczyzny, w pokoju zamykanym na szyfrowy zamek, odnaleźli i zabezpieczyli  z kolei laptopa,  2 tablety, 11 telefonów komórkowych i kilkanaście kart do telefonów.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące składania propozycji obcowania płciowego z małoletnim z wykorzystaniem do tego celu Internetu.

Zgodnie z kodeksem karnym kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Lublinie / mw)

 

  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • Jeden z zatrzymanych

Film W Internecie poszukiwali nieletnich, by umówić się z nimi w celach seksualnych

Pobierz plik W Internecie poszukiwali nieletnich, by umówić się z nimi w celach seksualnych (format mp4 - rozmiar 13.61 MB)

Powrót na górę strony