Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zatrzymali dilera i przechwycili narkotyki

Prawie 400 gramów zabezpieczonej marihuany o czarnorynkowej wartości 28 tysięcy złotych to efekt intensywnej, wielotygodniowej pracy operacyjnej sądeckich policjantów. Do zatrzymania doszło 13 grudnia w miejscowości Gródek nad Dunajcem, gdzie nowosądeccy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 27-letniego dilera. Podejrzana działalność mężczyzny była od dawna w centrum zainteresowania policjantów, a prowadzone rozpracowanie i analiza wszystkich zebranych informacji doprowadziła do jego zatrzymania.

13 grudnia policjanci podjęli działania, zmierzające do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. Uzyskali informację, że podejrzany przemieszcza się samochodem marki Renault w kierunku miejscowości Gródek nad Dunajcem. Niezwłocznie podjęte czynności doprowadziły do zatrzymania pojazdu, jednak siedzący na miejscu pasażera mężczyzna, na widok radiowozu, zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Chwilę później uciekinier został zatrzymany. Okazał się nim 27- letni sądeczanin poszukiwany listem gończym między innymi za przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukiwania pojazdu, policjanci ujawnili ponad 250 gramów marihuany, natomiast przy samym mężczyźnie zabezpieczono ponad 7 tysięcy złotych. W toku dalszych czynności, w tym podczas przeszukania mieszkania dilera, ujawniono i zabezpieczono kolejne działki marihuany.

Jeszcze tego samego dnia, 27-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających ( art. 62 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii)

15 grudnia na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Prokuratury Rejonowej, Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec 27-letniego mieszkańca Nowego Sącza środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ms)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone pieniądze
Powrót na górę strony