Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za czerpanie korzyści z prostytucji

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali 7 osób podejrzanych o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji. Zatrzymani prowadzili agencje towarzyskie na terenie Kielc.

Policjanci od pewnego czasu gromadzili materiały, dotyczące prowadzenia agencji towarzyskich na terenie Kielc. Właściciele i pracownicy klubów trudnili się nielegalnym procederem, z którego czerpali korzyści majątkowe. W świetle zgromadzonych materiałów, funkcjonariusze wczoraj rano zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 45 do 60 lat oraz 69-letnią kobietę, mieszkańców Kielc i powiatu kieleckiego. Zatrzymani zajmowali się zatrudnianiem kobiet, wynajmowaniem i utrzymywaniem pomieszczeń, jak również prowadzili bieżącą rachunkowość związaną z podziałem zysków czerpanych z nierządu. W zamian za wynagrodzenie zapewniali także ochronę podczas świadczenia usług seksualnych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Za proceder, jakim trudnili się zatrzymani, ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany

Film Policjanci prowadzą zatrzymanych


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci prowadzą zatrzymanych (format flv - rozmiar 20.07 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja