Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania od pokrzywdzonej rodziny dla policjantów za szybkie działanie i profesjonalizm

Data publikacji 17.12.2015

W ciągu 35 godzin wrocławscy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież mieszkaniową i odzyskali w całości utracone mienie. Gorące słowa podziękowania za ogromne zaangażowanie, profesjonalne działanie oraz wsparcie, pokrzywdzeni przesłali na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego. Pod podziękowaniami podpisała się też 4 – letnia Asia, która dołączyła do nich własnoręcznie wykonany rysunek. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i mężczyznę oraz odzyskali skradziony sprzęt o wartości kilkunastu tysięcy złotych, który już znajdował się w lombardach lub w rękach innych osób prywatnych.

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego wpłynęły pisemne podziękowania od jednej z wrocławskich rodzin dotkniętych działaniem nieuczciwych osób. Stali się oni ofiarami kradzieży mieszkaniowej. Pod koniec listopada 2015 r., gdy wrócili z tygodniowego urlopu, zastali okradzione mieszkanie. Sprawcy zrabowali m.in. sprzęt komputerowy, fotograficzny i rower. W wyniku prowadzonych działań, w sprawie zatrzymano dwie osoby oraz odzyskano w całości skradziony sprzęt.

Pani Katarzyna napisała m.in.:" …Dziękuję w imieniu swoim, męża i najbardziej – w mieniu córki 4 – letniej Asi, którą policjanci ujęli swoją odwagą i uśmiechem. Dołączam rysunek córki, która dzięki tej dla nas przykrej sytuacji, znalazła w tym piękną lekcję walki dobra ze złem. Już na zawsze policjanci, którzy złapali złodziei „komputerka jej mamy” pozostaną w jej pamięci jako prawdziwi bohaterowie, z których warto brać przykład…
…Chciałabym ich z tego miejsca pochwalić, ponieważ wykazali niebywałe zaangażowanie w tę sprawę kradzieży, profesjonalne podejście, ale służyli mi przede wszystkim wsparciem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym w tak trudnym momencie…".

W liście Pani Katarzyna zwróciła też uwagę na jeszcze jeden aspekt. 30 listopada, czyli w dniu zgłoszenia kradzieży i ujęcia złodziei, jej córeczka Asia miała czwarte urodziny. Bardzo na ten dzień czekała. Drżącą ręką Pani Katarzyna wraz z mężem skręcała dla niej drewniany domek dla lalek. Razem z mężem starali się w tej nienaturalnej sytuacji zachowywać normalnie, dmuchać świeczki na torcie i cieszyć z dzieckiem z prezentów. Starali się wytłumaczyć córeczce, dlaczego niania nie przyszła na jej urodziny.

"…Ale za to w prezencie dzielni policjanci złapali złodziei i zwrócili nam komputer. Wytłumaczyliśmy jej jak działa Policja, jakie ma zadania i jak jest skuteczna. Efektem tych trudnych terapeutycznych rozmów jest rysunek, który chcielibyśmy panu Komendantowi przekazać w ramach podziękowania…"

Pokrzywdzeni, 30 listopada 2015 r. zgłosili przestępstwo w Komisariacie Policji Wrocław – Śródmieście. Ponieważ nie było śladów włamania, podejrzenia padły na nianię. Dalej okazało się, że w kradzież zamieszany jest również jej znajomy. Policjanci pionu operacyjnego niezwłocznie rozpoczęli szeroko zakrojone działania w kierunku wyjaśnienia okoliczności przestępstwa, zatrzymania podejrzanych oraz odzyskania skradzionego mienia. Po udzieleniu wsparcia rodzinie, funkcjonariusze współpracując z pokrzywdzonymi podjęli działania skutkujące zatrzymaniem osób podejrzewanych.

Na tym jednak czynności policjantów się nie zakończyły. Funkcjonariusze kontynuowali działania w kierunku odzyskania skradzionego sprzętu, który był już w lombardach lub znajdował się w rękach prywatnych osób. Już następnego dnia cały odzyskany sprzęt w stanie nienaruszonym wrócił do jego właścicieli. Cała akcja od chwili zgłoszenia trwała około 35 godzin. 

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja