Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kolęda od policjantów” – już gotowa!

Data publikacji 19.12.2015

W tym roku do kanonu kolęd śpiewanych przy wigilijnym stole dołączyła kolejna – „Kolęda od policjantów”. Muzykę do niej skomponował znany polski kompozytor Romuald Lipko, a słowa, jeszcze w ubiegłym roku, napisała podinsp. Anna Brudek-Zielińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Do jej wykonania został zaproszony aktor i solista Grzegorz Wilk, któremu towarzyszy Chór Komendy Stołecznej Policji pod batutą Sylwii Krzywdy.

Jeszcze w tym roku zostanie wydana płyta – singiel, który był nagrywany w znanym w środowisku muzycznym studiu nagrań w Sulejówku u gitarzysty Winicjusza Chrósta. Zamierzeniem twórców było, aby „Kolęda od policjantów”  stała się znana i była śpiewana przez wszystkich policjantów w Polsce. 

Słowa tej nietypowej kolędy nawiązują do codziennej pracy policjantów i  mówią o niesieniu bezpieczeństwa i pomocy mieszkańcom. Autorka tekstu odwołuje się w niej do przeżyć swoich, jak i koleżanek i kolegów w mundurze, którzy w Wigilijną Noc, pełniąc służbę, będą stać na straży zdrowia i życia innych i „na baczność i spocznij służyć będą człowiekowi”. 

„Kolęda od policjantów” już na stałe wejdzie też do repertuaru stołecznego Chóru. Będzie ją można usłyszeć podczas tegorocznych spotkań.

(KSP / mw)

  • Okładka płyty-singla
    Okładka płyty-singla
  • Okładka płyty-singla
    Okładka płyty-singla

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 4.13 MB)

Powrót na górę strony