Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał dane osobowe i kredyty - usłyszał blisko 50 zarzutów

Data publikacji 18.12.2015

Policjanci z Opola zatrzymali 28-latka podejrzanego o wyłudzanie kredytów z banków oraz instytucji finansowych. Mężczyzna usłyszał 48 zarzutów, a w przeszłości karany był za podobne przestępstwa. Jego przestępczą działalnością poszkodowanych zostało kilkaset osób z całej Polski. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu.

Policjanci z Sekcji d/w z Cyberprzestępczością KWP w Opolu wraz z funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KMP w Opolu pracowali nad sprawą wyłudzania kredytów i pożyczek z banków oraz instytucji finansowych. Śledczy ustalili, że osoba będąca w ich zainteresowaniu może przebywać w Warszawie. 28-latek został zatrzymany.

Z ustaleń zajmujących się sprawą policjantów wynikało, że mężczyzna oferował pracę w fikcyjnej firmie. Pokrzywdzeni wysyłali mu drogą elektroniczną skany dowodów osobistych oraz praw jazdy. Mężczyzna na ich podstawie założył kilkaset kont, na które wpływały pieniądze z wyłudzonych pożyczek i kredytów. Oszukanych zostało kilkaset osób z całej Polski. Policjanci pracują nad wyliczeniem strat, które obecnie szacują na co najmniej kilkaset tysięcy złotych.

Podczas zatrzymania 28-latka, policjanci zabezpieczyli przy nim m.in. paszport wystawiony na dane innej osoby, kilkanaście telefonów oraz niewielką ilość marihuany. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna poszukiwany był również do odbycia kary za wcześniej popełnione przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał 48 zarzutów, w tym posługiwania się dokumentem wystawionym na dane innej osoby, posiadania narkotyków oraz wyłudzania kredytów i pożyczek.  W związku z faktem, że był on już w przeszłości karany i działał w warunkach recydywy, może mu grozić kara nawet do 12 lat więzienia. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu.

Opolscy funkcjonariusze przy realizacji tej sprawy współpracowali z policjantami z KWP w Kielcach oraz działem bezpieczeństwa Allegro.

(KWP w Opolu / mw)

  • Zatrzymany zakuwany w kajdanki
  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Wyłudzał dane osobowe i kredyty - usłyszał blisko 50 zarzutów
  • Wyłudzał dane osobowe i kredyty - usłyszał blisko 50 zarzutów
  • Wyłudzał dane osobowe i kredyty - usłyszał blisko 50 zarzutów
  • Wyłudzał dane osobowe i kredyty - usłyszał blisko 50 zarzutów
  • Wyłudzał dane osobowe i kredyty - usłyszał blisko 50 zarzutów
Powrót na górę strony