Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili akcesoria samochodowe z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 18.12.2015

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili akcesoria samochodowe z podrobionymi znakami towarowymi o łącznej wartości ponad 95 tys. zł. Sumę strat jakie w tej sprawie ponieśli właściciele marek, oszacowano z kolei na ponad 480 tysięcy złotych. Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w wyniku działań operacyjnych znaleźli miejsce, w którym znajdowała się znaczna ilość towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Przedmioty te zostały ujawnione na terenie jednego z magazynów, mieszczących się w powiecie wrocławskim.  

Akcję przeprowadzono 16 grudnia br. W jej wyniku zabezpieczone zostały akcesoria samochodowe takie jak listwy progowe, komplety nakładek na pedały czy naklejki z chronionym prawem logo różnych marek motoryzacyjnych. Wartość zabezpieczonego w magazynie towaru to ponad 95 tys. zł. Z kolei sumę strat jakie ponieśli właściciele marek, których logo wykorzystane zostało w nielegalnym procederze, oszacowano na ponad 480 tysięcy złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z ujawnieniem akcesoriów.  

Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja