Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzili na rynek ponad 30 kg amfetaminy

Data publikacji 18.12.2015

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie razem z antyterrorystami zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Według ustaleń policjantów zatrzymani wprowadzili na rynek ponad 30 kg narkotyków. Zabrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Decyzją Sądu Rejonowego w Garwolinie, na wniosek Policji oraz prokuratury, najbliższe 3 miesiące zatrzymani spędzą w areszcie.

Od pewnego czasu kryminalni z KPP Garwolinie, zajmujący się przestępczością narkotykową, prowadzili działania operacyjne ukierunkowane na handel amfetaminą. Efektem pracy funkcjonariuszy było ustalenie podejrzanych o to mężczyzn. Z informacji uzyskanych przez kryminalnych wynikało, że jeden z nich przebywa w Mińsku Mazowieckim. Kilka dni temu policjanci z Garwolina razem z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji z KWP zs. w  Radomiu zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Równolegle, na terenie Garwolina przeprowadzono działania w wyniku których zatrzymany został 36-latek.

Jak ustalili policjanci, 33-latek w okresie od września 2013 r. do 15 grudnia 2015 r. wprowadził do obrotu ponad 20 kilogramów narkotyku o łącznej wartości ponad 200 tys. zł. 36-latek natomiast jest podejrzewany o wprowadzenie do obrotu 10 kilogramów o wartości prawie 100 tys. zł.

Zabrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Decyzją Sądu Rejonowego w Garwolinie, na wniosek Policji oraz prokuratury, najbliższe 3 miesiące zatrzymani spędzą w areszcie.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja