Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyła trzecia policyjna "Niebieska gwiazdka"

Data publikacji 18.12.2015

Już po raz trzeci policjanci z posterunku w Teresinie wraz z mieszkańcami gminy ruszyli z III teresińską "Niebieską gwiazdką". Wspólnie pomagają najbardziej potrzebującym. Już dzisiaj do najuboższych wyjedzie "konwój" z darami.

Od trzech lat na terenie gminy Teresin organizowana jest "Niebieska gwiazdka". Jej pomysłodawczynią jest st. post. Anna Opęchowska-Ciak. Od początku założeniem policjantki jest pomoc drugiemu człowiekowi. Funkcjonariuszka swoim pomysłem zaraziła Agnieszkę Ptaszkiewicz, prezes miejscowego Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin "IMPULS", a także liczne grono mieszkańców oraz darczyńców, którzy mieszkają nawet w Wielkiej Brytanii.

Policjantka wspólnie z innymi wolontariuszami zabiega o żywność długoterminową, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki. Jak twierdzi, pomagają wszyscy - mieszkańcy gminy, przedsiębiorcy, dzieci, instytucje, samorządy. Tylko w poprzednim roku, dzięki akcji udało się zorganizować pomoc na święta 16 rodzinom.

Co roku wiele osób z Teresina dopytuje się, kiedy rusza kolejna edycja świątecznej pomocy potrzebującym mieszkańcom gminy. Wspólnie z GOPS-em ustala też  rodziny, zamieszkałe na terenie gminy, którym należy i warto przygotować świąteczne paczki.

St. post. Opęchowska-Ciak służy w Policji od 2008 roku. Od początku służbę pełniła w Posterunku Policji w Teresinie. Jako dzielnicowa bardzo dobrze zna mieszkańców Teresina i okolic, nie jest jej obojętny los tych, którym brakuje podstawowych środków do życia.

Do tej pory paczki rozdawane były kilka dni przed Wigilią. Policjanta niczym Mikołaj zjawiała się z podarunkami wywołując na twarzach ludzi uśmiech, ale i niejednokrotnie łzy szczęścia. W tym roku "konwój" z darami wyjechał na teren gminy wcześniej, ponieważ policjanta jest w ciąży. Ale, jak sama mówi będzie pomagać cały czas.

W Teresinie nie ma osoby, która nie znałaby swojej dzielnicowej. Niektórzy z mieszkańców zatrzymują ją na ulicy dziękując jej za zaangażowanie i pomoc dla drugiego człowieka.

(KWP w Radomiu/ mw)

  • Ruszyła trzecia policyjna "Niebieska gwiazdka"
  • Ruszyła trzecia policyjna "Niebieska gwiazdka"
  • Ruszyła trzecia policyjna "Niebieska gwiazdka"
Powrót na górę strony
Polska Policja