Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kierowcę, który potrącił 13-latka

Data publikacji 18.12.2015

Na przejściu dla pieszych potrącił 13-latka i odjechał. Policjanci ustalili jego tożsamość i zatrzymali go w mieszkaniu znajomego. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

W niedzielę (13.12.br.) około godz.15 policjanci otrzymali informację o potrąceniu na przejściu dla pieszych, na ulicy 11-go Listopada w Radomiu. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że pojazd, najprawdopodobniej srebrne audi, jechało prawym pasem ruchu od ulicy Chrobrego w kierunku ul. Szarych Szeregów. Przed przejściem dla pieszych kierujący zmienił pas ruchu, ominął pojazdy, które zatrzymały się przed pasami i potrącił 13-latka, który przechodził przez przejście. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Nieletni z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Od momentu informacji o tym zajściu radomscy policjanci podjęli czynności, by ustalić sprawcę wypadku. W poniedziałek wieczorem na ulicy Rybnej funkcjonariusze odnaleźli auto, którym potrącono 13-latka. Natomiast we wtorek wieczorem policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta 25-letniego radomianina, podejrzanego o kierowanie autem. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy i trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiada prawa jazdy, ale ma sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2018 roku. W przeszłości był karany za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie wypadku. 25-latka doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty i teraz odpowie za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę, kierowanie autem bez uprawnień i niestosowanie się do zakazu sądowego.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja