Alarm bombowy - ćwiczenia - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Alarm bombowy - ćwiczenia

Data publikacji 18.12.2015

Informacja o podłożeniu bomby. Ewakuacja pracowników i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Sprawdzenie obiektu i neutralizacja podłożonego ładunku. To poszczególne elementy ćwiczeń dowódczo-sztabowych, których celem było skoordynowanie działań Policji oraz pracowników uczelni na wypadek realnego zagrożenia terrorystycznego.

We wtorek 15 grudnia br. do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu dotarła telefoniczna informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie kampusu studenckiego - Centrum Dydaktyczno-Sportowego przy ul. Poznańskiej. Wiadomość ta była sygnałem do rozpoczęcia ćwiczeń dowódczo-sztabowych z udziałem policjantów i pracowników uczelni wyższej.

Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz przewodnicy z psami przeszkolonymi do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Zapadła decyzja o konieczności natychmiastowego ewakuowania studentów oraz pracowników uczelni. Wszystkie osoby zostały wyprowadzone z budynków we wskazane miejsce, co zagwarantowało im bezpieczeństwo podczas czynności wykonywanych przez mundurowych, którzy szukali „bomby”. Policjanci dodatkowo zabezpieczyli zagrożony teren przed dostępem osób postronnych. Podłożony "ładunek" odnalazł pies policyjny - "Hera",  która wywęszyła podejrzaną paczkę w pobliżu uczelnianej biblioteki. 

Ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ewakuacji w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Dodatkowo pozwoliły na sprawdzenie oraz doskonalenie algorytmu postępowania służby dyżurnej kaliskiej komendy na wypadek zaistnienia tego rodzaju zdarzenia. Na zakończenie uczestnicy ćwiczeń spotkali się, aby krótko omówić i podsumować poszczególne działania.

(KWP w Poznaniu/ mw)

 

  • Alarm bombowy - ćwiczenia
  • Alarm bombowy - ćwiczenia
  • Alarm bombowy - ćwiczenia
  • Alarm bombowy - ćwiczenia
  • Alarm bombowy - ćwiczenia

Film Alarm bombowy - ćwiczenia

Pobierz plik Alarm bombowy - ćwiczenia (format mp4 - rozmiar 6.1 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja