Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkowali nielegalny spirytus w kontenerze

Data publikacji 13.12.2007

Ponad 13 000 litrów spirytusu o wartości co najmniej 1 360 000 zł, a także 22 088 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości rynkowej około 88 320 zł zabezpieczyli grudziądzcy policjanci. Trzech mężczyzn zajmujących się nielegalnym procederem, wpadło na gorącym uczynku przy produkcji "lewych" trunków. Część kartonów z alkoholem i papierosami była już załadowana do dostawczego auta i przygotowana do transportu.

Policjanci na jednej z posesji w małej miejscowości w okolicach Grudziądza, zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną do odkażania i produkcji spirytusu. Trzy osoby, które zajmowały się nielegalnym procederem wpadły na gorącym uczynku, gdy produkcja alkoholu szła pełną parą. Wszytsko zorganizowane było w kontenerze. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ponad 13 000 litrów spirytusu o wartości co najmniej 1 360 000 zł. Znajdował się on w sześciu kadziach o pojemności 1 000 litrów każda oraz w litrowych, plastikowych butelkach zapakowanych po 25 sztuk w 295 kartonach. Oprócz alkoholu funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto 22 088 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości rynkowej około 88 320 zł. W chwili gdy policjanci wkroczyli na posesję, część kartonów z alkoholem i papierosy były już załadowane do dostawczego volkswagena i przygotowane do transportu.

Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami powiatu świeckiego. Mają 26, 46 i 53 lata. Na poczet grożących im kar i grzywien śledczy zabezpieczyli kilka tysięcy złotych i 3 samochody – dwa mercedesy sprintery i volkswagena LT. Prowadzący sprawę będą wnioskować do prokuratora o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu.

Za nielegalną produkcję spirytusu i pomoc w zbyciu papierosów bez akcyzy grozi kara więzienia i grzywna.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.22 MB)

Powrót na górę strony