Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewoda docenił służbę policjantów

Data publikacji 19.12.2015

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wyróżnił policjantów z Żagania i Wschowy. To uznanie za zaangażowanie w służbie, którą zapamiętają nie tylko policjanci ale także osoby, których wydarzenia te dotyczyły. Dzięki skutecznym działaniom funckjonariuszy możemy mówić, że siedmioosobowa rodzina nadal cieszy się życiem, oraz że dwaj napastnicy brutalnego napadu na taksówkarza szybko znaleźli się w rękach stróżów prawa.

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie, na którym wyróżniono policjantów z Żagania i Wschowy. Wojewoda Lubuski- Władysław Dajczak oraz szef lubuskich policjantów, nadinsp. Ryszard Wiśniewski, podziękowali funkcjonariuszom za zaangażowanie w służbie, dzięki czemu siedmioosobowa rodzina z Iłowy nadal cieszy się życiem, a dwaj napastnicy brutalnego napadu na taksówkarza szybko znaleźli się w rękach policjantów.

Pierwsza sytuacja dotyczy wydarzeń z Iłowej, które miały miejsce 28 listopada br. Dzielnicowy st. sierż. Adam Florczak wyczuwając woń gazu zapukał do mieszkania, skąd był wyczuwalny zapach. Wewnątrz mieszkała siedmioosobowa rodzina - małżeństwo z piątką dzieci. Znacznie przekroczone normy gazu i spalin mogły okazać się zabójcze dla całej rodziny. Działania zainicjowane przez st. sierż. Adama Florczak sprawiły, że sytuacja ta została w porę opanowana.

Więcej na ten temat: Dzielnicowy uratował rodzinę przed zatruciem ►

Druga to wydarzenia z sobotniej nocy, 13 grudnia br., dotyczące brutalnego napadu na taksówkarza. Dwaj głogowianie odmówili zapłaty za kurs, następnie pobili kierowcę, szarpali go, oblali benzyną i grozili pozbawieniem życia. Zabierając kierowcy wartościowe przedmioty (pieniądze, złotą obrączkę, gotówkę, dokumenty i karty bankomatowe, których łączną wartość oszacowano na ponad 2 tys. złotych) umieścili mężczyznę w bagażniku jego własnej taksówki. Charakter i powaga tego zdarzenia spowodowała, że Komendant Powiatowy Policji we Wschowie wszczął alarm dla całego stanu swojej jednostki. Wśród policjantów biorących udział w poszukiwaniach napastników byli post. Pamela Grochowska oraz sierż. sztab. Marek Łaszczyński. To oni sprawdzając dokładnie teren zauważyli i szybko zatrzymali podejrzanych o brutalny napad.

Więcej na ten temat: Szybko zatrzymani za brutalny napad na taksówkarza ►

Wzorowa postawa policjantów komentowana i relacjonowana była w ogólnopolskich środkach masowego przekazu.

- Dobry policjant to taki, który nie zważając na to, że zagrożone jest jego życie, podejmuje się ratowania życia innych ludzi. Dokładnie tak zachowali się ci funkcjonariusze. Jest to postawa, którą trzeba pokazać, jako wartą naśladowania – podkreślił Wojewoda Lubuski.

Z kolei Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., nadinsp. Ryszard Wiśniewski, który już wcześniej podziękował mundurowym, powiedział, że „to komfort móc pracować z policjantami, którzy bez ukierunkowywania ich służby, z własnej inicjatywy, celnie trafiają w istotę oczekiwań społecznych. Zwłaszcza, że działania te związane są bezpośrednio z ochroną najwyższych wartości: zdrowia i życia”.

Sami policjanci skromnie tłumaczą swoją postawę: -W ogóle  nie czujemy się bohaterami. Robiliśmy to, co do nas należało i nadal będziemy realizować swe zadania zgodnie z Rotą ślubowania.

Tacy policjanci to honor i duma nie tylko dla mundurowych w garnizonie lubuskim, ale dla wszystkich w kraju.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

  • Wojewoda Lubuski dziękuje i gratuluje funkcjonariuszowi
  • Wojewoda Lubuski dziękuje i gratuluje funkcjonariuszowi
  • Wyróżnieni funkcjonariusze
  • Szef lubuskich policjantów i wojewoda lubuski
  • Wyróżnieni policjanci
  • Wyróżnieni policjanci
  • Wszyscy uczestnicy uroczystości
Powrót na górę strony