Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nieletni włamywacze

Data publikacji 13.12.2007

Siedmioro nieletnich sprawców kilkunastu włamań do altanek zatrzymali wczoraj świdniccy policjanci. Wszyscy są uciekinierami z lubelskiego pogotowia opiekuńczego. Od kilku dni ukrywali się w jednej z opuszczonych kamienic. Chcąc zdobyć środki na utrzymanie, włamywali się do altanek działkowych, a zdobyte tam przedmioty sprzedawali w punkcie skupu złomu.

Do zatrzymania młodych włamywaczy doszło wczoraj po południu na dworcu kolejowym w Świdniku. W ręce policjantów wpadło siedmioro nieletnich w wieku od 13 do 17 lat. Wszyscy są podopiecznymi pogotowia opiekuńczego w Lublinie. Młodzi ludzie uciekli z placówki kilka dni temu i od tego czasu ukrywali się w pustej kamienicy w Lublinie.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani są sprawcami szeregu włamań do altanek na działkach w Świdniku. Kradzione mienie młodzi włamywacze sprzedawali zwykle w punktach skupu złomu. Część zrabowanych przedmiotów już została odzyskana. Pięcioro z zatrzymanych umieszczono w policyjnej izbie dziecka, jeden został przekazany rodzicom, a 17 letnia dziewczyna trafiła do aresztu świdnickiej komendy. Będzie odpowiadała za swój czyn jak osoba dorosła, o losie pozostałych sprawców zadecyduje sąd rodzinny. Obecnie trwa ustalanie pokrzywdzonych i wielkości wyrządzonych przez młodych włamywaczy strat.

Powrót na górę strony