Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał rozbojarza

Data publikacji 19.12.2015

Wodzisławski policjant będąc poza służbą zainterweniował, gdy zobaczył brutalny napad na starszą kobietę. Dwaj mężczyźni od tyłu zaatakowali bezbronną 79-latkę. Uderzeniem w plecy przewrócili kobietę na chodnik, a następnie wyrwali jej torebkę. Całą sytuację zauważył przejeżdżający prywatnym samochodem funkcjonariusz. Bez wahania zainterweniował i doprowadził do zatrzymanie jednego ze sprawców rozboju.

79-letnia mieszkanka Wodzisławia wracała do domu idąc ulicą 26 Marca. Starsza kobieta wracała z banku, gdzie podjęła właśnie swoją emeryturę. Najprawdopodobniej od dłuższego czasu była obserwowana. Będąc w okolicy skrzyżowania z ulicą Tysiąclecia staruszka nagle została zaatakowana. Dwaj mężczyźni podchodząc od tyłu uderzyli ją w plecy, tak, że starsza pani straciła równowagę i upadła na chodnik. Jeden z napastników wyrwał jej wtedy torebkę, następnie obaj zaczęli uciekać.

Sytuację tę zauważył przejeżdżający w pobliżu policjant z wodzisławskiego wydziału prewencji. Funkcjonariusz był poza służbą, ale nie zawahał się zainterweniować. Pobiegł za jednym ze sprawców, jednocześnie informując o zdarzeniu swoich kolegów na służbie. Policjanci wspólnie zatrzymali 25-latka na klatce schodowej jednego z bloków, gdzie próbował ukryć się przed mundurowymi. Stróże prawa odzyskali również skradzioną torebkę z całą jej zawartością.

Jak się później okazało, 25-latek bez stałego miejsca zamieszkania poszukiwany był nakazem doprowadzenia przez gliwicki sąd. Mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za rozbój grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Jednocześnie trwają intensywne czynności w sprawie ustalenia personaliów oraz zatrzymania drugiego ze sprawców.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta

Film Policjant po służbie zatrzymał rozbojarza

Pobierz plik Policjant po służbie zatrzymał rozbojarza (format mp4 - rozmiar 4.57 MB)

Powrót na górę strony