Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli sklep odzieżowy. Kto rozpoznaje „szajkę” złodziei?

Data publikacji 20.12.2015

Policjanci z VI komisariatu w Lublinie poszukują sprawców kradzieży, do jakiej doszło w jednej z sieciówek odzieżowych galerii handlowej. Z trwającego zaledwie 25 minutowego nagrania monitoringu widać, jak grupa co najmniej 4 osób zdejmuje z wieszaków ubrania i zakłada na siebie lub chowa do torby. W wyniku działania sprawców, sklep z tego tytułu wycenił straty na około 3 tys. złotych. Kto rozpoznaje te osoby na prezentowanym filmie, proszony jest o kontakt z Policją.

Ze zgłoszenia przyjętego przez pracowników sklepu odzieżowego galerii handlowej przy ul. Witosa w Lublinie wynika, że do kradzieży doszło 22 października b.r. Funkcjonariusze w ramach prowadzonego postępowania zabezpieczyli zapis monitoringu.

Na trwającym zaledwie 25 minutowym fragmencie filmu widać co najmniej 4 osoby którzy są sprawcami kradzieży.

Kamera zarejestrowała m.in. sylwetkę kobiety i mężczyzny, którzy razem przechadzali się  miedzy wieszakami z ubraniami. Zadaniem kobiety było wybieranie konkretnych ubrań, zaś jej towarzysza, chowanie do specjalnie przygotowanej siatki. Skradziony łup przekazywany był następnie do drugiego z mężczyzn, który wynosił towar na zewnątrz. Taka sytuacja powtarzała się jeszcze kilkakrotnie.

Na filmie widać także sylwetkę jeszcze innego mężczyzny, którzy również brał udział w tym procederze i współpracował z pozostałymi osobami.

Z przyjętego zgłoszenia wynika, że ze sklepu w wyniku tego przestępstwa zniknęły zimowe kurtki, koszule, czy bluzy o łącznej wartości około 3 tys. złotych.

Policjanci poszukują sprawców kradzieży. Ktokolwiek rozpoznaje te osoby na załączonym filmie proszony jest o kontakt z Komisariatem VI Policji w Lublinie pod nr telefonu (81) 535 46 61 lub 997. Jak ustalili policjanci, ta sama grupa osób mogła także dokonywać podobnych przestępstw na terenie woj. mazowieckiego.

KWP w Lublinie / ig

  • Poszukiwani sprawcy kradzieży
  • Poszukiwani sprawcy kradzieży
  • Poszukiwani sprawcy kradzieży

Film Poszukiwani sprawcy kradzieży

Pobierz plik Poszukiwani sprawcy kradzieży (format mp4 - rozmiar 18.38 MB)

Powrót na górę strony