Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Tychów przejęli nielegalny towar

Data publikacji 20.12.2015

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z celnikami przejęli blisko 30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 18 litrów alkoholu nielegalnego pochodzenia. Śledczy szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku wynoszą ponad 25 tys. zł. Zatrzymanemu grozi kara 3 lat więzienia.

Zatrzymanie 48-latka jest wynikiem pracy tyskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz funkcjonariuszy służby celnej.

Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na ul. Sadowej w Tychach. Okazało się, że próbował sprzedać nielegalny towar, który posiadał w torbie. Ponadto policjanci sprawdzili jego samochód. Łącznie funkcjonariusze podczas przeszukania przejęli blisko 30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na rynek nie trafi także 18 litrów nielegalnego alkoholu.

Kontrabanda została zabezpieczona, a zatrzymany mieszkaniec Cieszyna trafił do komendy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę ponad 25 tys. zł.

48-latek odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe.

KWP w Katowicach / ig

  • Policjanci z Tychów przejęli nielegalny towar #1
  • Policjanci z Tychów przejęli nielegalny towar #3
  • Policjanci z Tychów przejęli nielegalny towar #2
Powrót na górę strony