Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kamery pomagają walczyć z bezprawiem

Data publikacji 13.12.2007

Kamery monitoringu miejskiego są doskonałym narzędziem walki z bezprawiem. Przekonało się o tym trzech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Targówka. 23–letni Grzegorz S., 18-letni Cezary W. i 20–letni Adam P. niszczyli właśnie przystanek autobusowy na skrzyżowaniu ulic Łodygowej i Radzymińskiej, gdy pracownik monitoringu miejskiego zarejestrował całe zajście.

Operatorzy monitoringu na Targówku około 23.00 zauważyli na skrzyżowaniu ulic Łodygowej i Radzymińskiej trzech mężczyzn niszczących przystanek autobusowy. Niezwłocznie powiadomili o tym patrolujących tę okolicę policjantów. Kamery zarejestrowały także drogę ucieczki wandali.

Policjanci dobrze wiedzieli więc gdzie ich szukać. Współpracując na bieżąco z operatorami monitoringu i dysponując szczegółowymi danymi o sprawcach, szybko ich zatrzymali. Okazali się nimi 23– letni Grzegorz S., 18- letni Cezary W. i 20–letni Adam P. Wszyscy byli pijani, mieli ponad 2 promile alkoholu we krwi. Teraz odpowiedzą za zniszczenie przystanku autobusowego. Wyrządzone przez nich straty pokrzywdzony wycenił na kwotę około 800 zł.

Powrót na górę strony