Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łamał serca by wyłudzać kosztowności

Policjanci zatrzymali oszusta, który wykorzystując zaufanie samotnej kobiety, wyłudził od niej kilkanaście tysięcy złotych. 68-letni mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy badają, czy „amant” mógł brać udział w podobnych sprawach.

15.12.br., późnym popołudniem, na krakowski II komisariat zgłosiła się zrozpaczona 53-letnia kobieta, która poinformowała policjantów, żepadła ofiarą naciągacza. Pokrzywdzona wyjaśniła, że latem w Krakowie spotkała czarującego mężczyznę. Wakacyjne zauroczenie szybko przerodziło się w interesowny związek.

68-letni amant, wykorzystując każdą możliwą okazję, starał się pożyczać od partnerki jak największą ilość pieniędzy. Mężczyzna wykorzystywał przy tym różnego rodzaju „wyssane z palca” historyjki. Najczęściej motywem przewodnim zmyślonych scenariuszy były opowieści o kłopotach zdrowotnych i biznesowych.

Policjanci ustalili dane personalne oszusta i po kilku dniach zatrzymali go. Mężczyzna za swoje oszustwo odpowie przed sądem. Śledczy podejrzewają, że mógł on w ten sam sposób oszukać inne kobiety. Badane są wszystkie znane policjantom wątki.

Przypomnijmy, że przestępstwo oszustwa objęte jest sankcją nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Krakowie / ms)

Film Policjanci prowadzą zatrzymanego

Pobierz plik Policjanci prowadzą zatrzymanego (format mp4 - rozmiar 17.32 MB)

Powrót na górę strony