Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny zatrzymał sprawców rozboju

Data publikacji 13.12.2007

Szybka reakcja dyżurnego w Oławie, doprowadziła do zatrzymania przez niego dwóch sprawców rozboju. Mężczyźni pobili dwóch innych i zabrali papierosy, i piwo. Obu sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed 22:30 mieszkaniec Oławy zgłosił dyżurnemu policji pobicie. Sprawcy zabrali poszkodowanym- kupione tuż przed napadem -piwo i papierosy. Zgłaszający mężczyzna dokładnie opisał napastników m.in. to, że na głowach mieli nasunięte kaptury.
Natychmiast wiadomość o tym zdarzeniu została przekazana wszystkim patrolom pełniącym służbę nieopodal miejsca zdarzenia. Sprawdzane było każde miejsce. Swoich kolegów z Oławy wspierali policjanci z Oddziału Prewencji Policji z Wrocławia. Do tych działań włączyła się również służba dyżurna komendy powiatowej pozostająca przez cały czas w kontakcie z patrolami i poszkodowanymi.

Tak szybkie działanie natychmiast przyniosło efekt. Już po 10 minutach, zastępca dyżurnego oławskiej jednostki przeszukując podwórka znajdujące się nieopodal budynku komendy, zatrzymał dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Byli to dwaj mieszkańcy Oławy w wieku 18 i 19 lat. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli skradzione przedmioty. Obaj zostali rozpoznani, trafili do policyjnego aresztu.
Powrót na górę strony