Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju w areszcie

Data publikacji 13.12.2007

Policjanci z Żar zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło w połowie listopada w centrum miasta. Wtedy dwaj napastnicy pobili i okradli 15-latka. Jeden z nich wpadł kilka godzin po zdarzeniu. Drugi został zatrzymany wczoraj w wyniku sprawnie zorganizowanej zasadzki. Śledczy ustalili, że w czasie, kiedy cieszył się wolnością, zmuszał pokrzywdzonego by ten zmienił swoje zeznania. Obaj napastnicy zostali aresztowani.

W połowie listopada do policjantów z Żar dotarła informacja o napadzie na 15-letniego chłopca, do którego doszło w centrum miasta. Sprawcy obezwładnili swoja ofiarę, a następnie przeszukali kieszenie i zabrali telefon komórkowy. Kryminalni od razu zaczęli wyjaśniać wszelkie okoliczności zdarzenia i szukać sprawców. Ustalali świadków rozboju i rysopisy napastników. W końcu wpadli na ich trop. Okazało się, że młodego chłopaka napadło dwóch 21-latków. Pierwszy ze sprawców wpadł jeszcze tego samego dnia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Cały czas trwało szukanie drugiego z przestępców. Kryminalni deptali mu po piętach. Wpadł wczoraj w wyniku sprawnie zorganizowanej zasadzki. Jak ustalili śledczy, zmuszał on pokrzywdzonego, by ten zmienił swoje zeznania. Teraz poniesie za to odpowiedzialność.

Powrót na górę strony