Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 9 kg marihuany

Data publikacji 21.12.2015

Kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat grozi 30-latkowi z Jarosławia. Policjanci ujawnili, że uprawiał w swoim mieszkaniu konopie indyjskie. Posiadał też ponad 9 kilogramów marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Sąd zastosował wobec niego policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. złotych.

Policjanci ujawnili w jednym z mieszkań na terenie Jarosławia nielegalną uprawę konopi. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec Jarosławia uprawiał rośliny w mieszkaniu i w piwnicy. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli piętnaście roślin konopi indyjskich. Były uprawiane w specjalnie do tego przygotowanych namiotach termicznych. Funkcjonariusze ujawnili też sporą kwotę pieniędzy, blisko 29 tysięcy złotych.
 
Podczas przeszukania pokoju i piwnicy, z której korzystał mężczyzna, policjanci znaleźli susz roślinny. Tester potwierdził, że zabezpieczona substancja to marihuana, blisko 3,5 kilograma. Podczas gdy policjanci prowadzili czynności, do mieszkania 30-latka przyszedł jego znajomy. Policjanci znaleźli przy 23-latku woreczek i mały słoik z marihuaną. Młody człowiek też został zatrzymany, odpowie za posiadanie narkotyków. Z policyjnych ustaleń wynikało, że to 30-latek sprzedawał mu środki odurzające.
 
Śledczy dotarli do informacji, że 30-latek jest posiadaczem nieruchomości w jednej z podjarosławskich miejscowości. Zdecydowali o sprawdzeniu tej posesji. I słusznie, na strychu domu ujawnili wysuszone rośliny konopi indyjskich, łącznie ponad 5,6 kilograma.
 
Jarosławianin usłyszał zarzuty uprawy, posiadania i udzielania środków odurzających. Policjanci i prokurator wnioskowali do sądu o zastosowanie wobec sprawcy środka zapobiegawczego. Sąd zastosował wobec 30-latka poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. złotych, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu.
 
Zgodnie z zapisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za te przestępstwa sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

  • Policjanci zabezpieczyli ponad 9 kg marihuany
  • Policjanci zabezpieczyli ponad 9 kg marihuany

Film Policjanci zabezpieczyli ponad 9 kg marihuany

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli ponad 9 kg marihuany (format mp4 - rozmiar 2.23 MB)

Powrót na górę strony