Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobiegł tragedii

Data publikacji 21.12.2015

Policjant wydziału kryminalnego strzeleckiej policji, podczas powrotu ze służby do domu, uratował mieszkańca Strzelec Krajeńskich. 33-letni mężczyzna nie widział dalszego sensu życia. Godna pochwały postawa policjanta zapobiegła tragedii.

W niedzielę /20 grudnia 2015r./ dyżurny strzeleckiej KPP otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, chcącym popełnić samobójstwo. 33-latek poinformował rodzinę o swoich zamiarach i opuścił miejsce zamieszkania. Policjanci, po ustaleniu rysopisu mężczyzny, przystąpili do akcji poszukiwawczej. Informację o zaistniałej sytuacji otrzymał również policjant, który wracał po służbie do domu. Zauważył on stojącego w polu mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez dyżurnego.  Postanowił upewnić się, czy jest to mężczyzna ze zgłoszenia.  W rozmowie z 33-latkiem ustalił, że ma on myśli samobójcze oraz połknął znaczną ilość tabletek.

Policjant od razu poinformował dyżurnego, który skierował na miejsce najbliższy patrol. Do tego czasu strzelecki kryminalny starał się uspokoić nerwowego mężczyznę, który cały czas mówił, że ma problemy rodzinne i chce ze sobą skończyć. Na miejsce szybko przybyli policjanci, którzy odwieźli 33-latka do ambulatorium, skąd został następnie przewieziony karetką do szpitala.

Gdyby nie zaangażowanie strzeleckiego policjanta i chęć pomocy innym, los zdesperowanego mężczyzny mógł się zakończyć tragicznie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony