Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkaset działek marihuany nie trafi na rynek. Policjanci zatrzymali kolejnego dilera

Policjanci I komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 22-letniego dilera, który handlował narkotykami w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli duże ilości marihuany oraz przedmioty służące do konfekcjonowania środków odurzających.

Krakowscy policjanci pełniąc służbę patrolową na terenie Śródmieścia zatrzymali 22-letniego mężczyznę, przy którym znaleziono pewne ilości marihuany. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania narkotyków (art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) natomiast policjanci kryminalni I KP w Krakowie rozpoczęli ustalanie źródła pochodzenia tych narkotyków.

W wyniku tych czynności wytypowano mężczyznę, mieszkańca Krakowa - Nowej Huty od którego miały pochodzić narkotyki. Według policyjnych informacji człowiek ten miał być dilerem środków odurzających, którymi  handlował we własnym mieszkaniu.

17 grudnia, policjanci I komisariatu Policji w Krakowie pojawili się w jego miejscu zamieszkania na os. Kolorowym w Nowej Hucie. Wewnątrz zastali 22-letniego właściciela oraz przypadkowego mężczyznę. Na stole w pokoju policjanci zobaczyli kilkanaście zawiniątek a także worek foliowy z zawartością suszu roślinnego oraz dwie wagi elektroniczne i dwa młynki. W toku dalszego przeszukania mieszkania policjanci znaleźli kolejnych 8 worków foliowych hermetycznie zamkniętych z zawartością suszu, białą substancję krystaliczną.

W sumie  zabezpieczono 400 działek suszu roślinnego, który po zbadaniu na testerze narkotykowym okazał się być marihuaną oraz ponad 30 działek sypkiej substancji krystalicznej, którą przekazano do laboratorium kryminalistycznego Policji, celem ustalenia czy posiadanie przedmiotowej substancji kontrolowane jest w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci zabezpieczyli także pewne kwoty w walucie polskiej i duńskiej oraz kilka telefonów komórkowych. Wszystkie te przedmioty wskazują niezbicie, że mieszkanie było „sklepikem z narkotykami”, w którym można było zaopatrzyć się w „działkę”.

W tej sprawie zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty o przestępstwo z art. 62 usta1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani i o przestępstwo z art. 59 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii- za które grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

KWP w Krakowie / ig

Film Kilkaset działek marihuany nie trafi na rynek. Policjanci zatrzymali kolejnego dilera

Pobierz plik Kilkaset działek marihuany nie trafi na rynek. Policjanci zatrzymali kolejnego dilera (format mp4 - rozmiar 22.73 MB)

Powrót na górę strony