Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważajmy na drodze

Data publikacji 22.12.2015

Drodzy kierowcy, szanowni piesi - o bezpieczeństwo swoje oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego musimy zadbać razem. Warunki pogodowe sprawiają, że zza szyby pojazdu nie widać pieszych, którzy nie posiadają elementów odblaskowych. Dowodem na to jest kolejne potrącenie, do jakiego doszło dzisiaj rano na ulicy Piłsudskiego w Stargardzie.

Kilkanaście minut po godzinie 6.00 na ulicy Piłsudskiego w Stargardzie potrącony został 49-letni mężczyzna. Stargardzianin prawidłowo przechodził przez przejście dla pieszych, kiedy uderzył w niego opel, prowadzony przez 77-latka.

Szczęśliwie, obrażenia mężczyzny, który trafił na obserwację do szpitala, nie zagrażały jego życiu.  Sprawca kolizji, któremu za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia pieszego zatrzymano uprawnienia do kierowania, był trzeźwy.  

Ponownie apelujemy o zdrowy rozsądek i ściągnięcie nogi z gazu, zwłaszcza kiedy na drodze panują niesprzyjające warunki atmosferyczne w postaci opadów i zmroku. Przy takiej pogodzie piesi muszą być świadomi, że kierowca nie dostrzega ich na przejściu, a kierowcy w rejonie takich przejść powinni być nadzwyczaj czujni.

(KWP w Szczecinie / ms)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.89 MB)

Powrót na górę strony