Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono towar warty ponad 130 tys. zł

Data publikacji 22.12.2015

Towar o wartości rynkowej ponad 130 tys. zł zabezpieczyli policjanci z Ochoty zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Kosmetyki oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy funkcjonariusze znaleźli na jednym z bazarów na terenie warszawskich Włoch. Teraz 32-letniemu obywatelowi Armenii grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kolejną skuteczną akcję na terenie jednego z bazarów we Włochach. Z informacji, jakie posiadali wynikało, że na targowisku dochodzi do nielegalnego handlu towarem z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Podczas dokonanych kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli kosmetyki oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali też 32-letniego obywatela Armenii. Wstępnie wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na ponad 130 tys. zł.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

KSP / ig

Powrót na górę strony