Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna zatrzymana osoba w sprawie wyłudzeń na ponad 75 milionów zł

Data publikacji 22.12.2015

Policjanci z KWP we Wrocławiu zajmujący się ściganiem sprawców przestępstw gospodarczych, zatrzymali kolejną osobę podejrzaną w sprawie szeregu wyłudzeń na szkodę jednej ze spółek, gdzie łączną wartość strat oszacowano na ponad 75 milionów złotych. Do oszustw dochodziło przy okazji sprzedaży artykułów należących do podmiotu pokrzywdzonego przez niektóre firmy z nim współpracujące.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kolejną osobę w sprawie szeregu wyłudzeń, jakie zaistniały na szkodę jednej ze spółek. Podejrzany działał w grupie osób, które prowadząc firmy zajmujące się sprzedażą towarów należących do podmiotu pokrzywdzonego, sprzedawały je po zaniżonej cenie. Przedmiotami tymi, sprzedawanymi z reguły po cenie niższej, niż cena nabycia przez spółkę, były głównie artykuły przemysłowe. W wyniku takiego procederu powstały straty szacowane na ponad 75 milionów złotych.

Do chwili obecnej w tej sprawie policjanci zatrzymali łącznie 5 osób podejrzanych o to, że przy okazji współpracy z podmiotem pokrzywdzonym, dokonywały na jego rzecz wyłudzeń. Jak ustalili funkcjonariusze, grupa działała od kwietnia 2014 roku do marca 2015 roku w różnych punktach na terenie Dolnego Śląska.

Postępowanie jest w toku. Wobec czterech z zatrzymanych w tej sprawie osób zastosowany został tymczasowy areszt. Policjanci nie wykluczają też dalszych zatrzymań w tej sprawie. Za oszustwa podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony