Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadło kolejnych sześciu z grupy "Żaby"

Data publikacji 13.12.2007

Sześciu członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci z warszawskiego Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariusze z wydziału realizacyjnego komendy stołecznej Policji. Wśród nich jest 34-letni instruktor sztuk walki. Wobec dwóch zastosowano już policyjny dozór, a wobec pozostałych skierowano wnioski o zastosowanie tymczasowe aresztowania.

Realizację przygotowano bardzo drobiazgowo. Funkcjonariusze mieli zatrzymać członków zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez Jerzego W. ps. "Żaba". Z ustaleń wynikało, że mają do czynienia z bardzo groźnymi przestępcami. Dlatego też o wsparcie zwrócili się do policjantów wydziału realizacyjnego komendy stołecznej.

Wcześnie rano policjanci z komendy głównej i komendy stołecznej weszli jednocześnie na 8 wytypowanych adresów w Warszawie. Zatrzymali 6 mężczyzn, a wśród nich Igora K. (l. 34), instruktora sztuk walki w jednym z warszawskich klubów sportowych, zawodnika biorącego udział w turniejach nazywanych "walkami w klatce". Pozostali zatrzymani to: Mariusz S. (l. 35), Robert S. (l. 30), Marcin R. (l. 26), Wojciech M. (l. 35) oraz Paweł Z. (l. 25).

Cała szóstka została natychmiast przewieziona do biura ds. przestępczości zorganizowanej prokuratury krajowej. Tam zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące wprowadzenia do obrotu znacznych – liczonych w dziesiątkach kilogramów – ilości środków odurzających (heroiny i kokainy). Wobec dwóch mężczyzn zastosowano już policyjny dozór, a wobec pozostałych skierowane zostaną wnioski do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Dotychczas w tej sprawie zostało zatrzymanych 95 osób, a 76 z nich zostało aresztowanych. Od podejrzanych zabezpieczono natomiast na poczet przyszłych kar mienie ruchome i nieruchomości o wartości przekraczającej 8 mln zł.
Powrót na górę strony