Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła w odpowiednim momencie

Data publikacji 22.12.2015

Szybkie działanie dyżurnego oraz policjantów z Międzyrzecza zapobiegło tragedii. Uratowali mężczyznę, który nie widział sensu dalszego życia. Podczas reanimacji przywrócili jego czynności życiowe.

Dyżurny międzyrzeckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że nie widzi już celu w życiu i popełni samobójstwo. Dyżurny natychmiast ustalał jego miejsce zamieszkania, wysłał patrol na miejsce oraz jednocześnie próbował skontaktować się jego rodziną. Policjanci początkowo nie mogli odnaleźć desperata, dopiero sprawdzając teren przy jego domu, zauważyli wiszącego na linie mężczyznę. Po odcięciu liny nie dawał on oznak życia. Policjanci przystąpili do reanimacji. Po kilku minutach na miejsce przyjechali ratownicy, którzy przejęli czynności ratownicze.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom dyżurnego, a także policjantów na miejscu zdarzenia, mężczyzna przeżył. Po kilku minutach reanimacji odzyskał oddech i wróciły jego funkcje życiowe. Trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony