Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali dotacje i kredyty

Data publikacji 22.12.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej w Krasnymstawie, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Zamościu, zakończyli postępowanie w sprawie wyłudzenia ponad 160 tys. złotych dotacji i 500 tys. zł. kredytów. Na ławie oskarżonych oprócz oszustów usiądzie pracownik Powiatowego Urzędu Pracy.

Od lutego 2014 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie prowadzone było, powierzone przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu, śledztwo w sprawie wyłudzenia dotacji i kredytów. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów ośmiu osobom zamieszanym w proceder. Do procederu dochodziło w latach 2008-2013.

Główny podejrzany 35-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego usłyszał 8 zarzutów. Działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami wyłudził on łącznie 168 tysięcy złotych dotacji z Powiatowego Urzędu w Krasnymstawie oraz 500 tysięcy złotych w postaci pożyczek w ramach środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Obok niego na ławie oskarżonych usiądzie jego brat oraz urzędnik Powiatowego Urzędu Pracy w Krasnymstawie. Na podstawie materiału zgromadzonego przez śledczych oskarżone zostało też 4 osoby, współdziałające z głównym podejrzanym w wyłudzaniu dotacji oraz jego księgowa, która odpowie za fałszowanie dokumentów.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony