Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Słodki gang"

Data publikacji 13.12.2007

Pięcioro chłopców w wieku 12 -14 lat przez kilka dni okradło dwa braniewskie sklepy. Ich łupami padały głównie słodycze. Sprawa wyszła na jaw podczas szkolnego spotkania policjanta z uczniami. Teraz nieletni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Złodziejski proceder wydał się podczas rozmowy z policjantem prowadzącym w szkole zajęcia prewencyjne. Jak ustalił funkcjonariusz, czterech chłopców z gimnazjum i jeden uczeń szkoły podstawowej w Braniewie na przełomie września i października tego roku dokonali kilku kradzieży sklepowych. Sami chłopcy pogubili się w ilości swoich złodziejskich wycieczek. Do sklepu wchodzili w kilka osób, skład grupy był zmienny. Gdy byli już w sklepie, jeden z nich kupował towar, a pozostali wynosili w plecakach skradzione słodycze. Ich łupem padał również alkohol – chłopcy kradli puszkowe piwo, które potem wspólnie pili.

Podczas rozmowy z policjantem chłopcy nawzajem obarczali się winą za dokonywane kradzieże. Rodzice chłopców byli zdziwieni i zaskoczeni ich zachowaniem, ponieważ jak twierdzili, dzieci dostawały pieniądze na drobne wydatki.

Nieletni nie zostali złapani na gorącym uczynku kradzieży, jednak kary nie unikną. Dzięki dociekliwości policjanta poniosą konsekwencje swojego zachowania, a o tym z kolei policjanci zawsze przypominają podczas szkolnych spotkań i pogadanek z nastolatkami.

Materiały tej sprawy zostały również przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich.
Powrót na górę strony