Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konsekwentne działania lubuskiej drogówki

Data publikacji 22.12.2015

Lubuscy policjanci konsekwentnie prowadzą działania, związane z bezpieczeństwem na drogach całego regionu. W niedzielę, 20 grudnia, mundurowi z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wlkp. zatrzymali kierowcę osobowego forda, który pędził ponad 100 km/h w terenie zabudowanym, przejeżdżając m.in. przejścia dla pieszych. Tego samego dnia policjanci zatrzymali do kontroli na autostradzie kierowcę mercedesa. Wideorejestrator wskazał w tym przypadku ponad 250 km/h.

Nadmierna prędkość i brawura za kierownicą, to główne przyczyny tragedii na drogach. Dlatego policjanci z lubuskiej drogówki prowadzą konsekwentne działania, w czasie których zwracają uwagę na kierujących, którzy rażąco przekraczają dopuszczalną prędkość.

W niedzielę /20 grudnia/ w Boczowie policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wlkp. zwrócili uwagę na osobowego forda. Wideorejestrator w nieoznakowanym radiowozie wskazał ponad 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Nieodpowiedzialny kierowca przekroczył dopuszczalna prędkość o ponad 50 km/h pomimo skrzyżowania i znaków, informujących o przejściu dla pieszych. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące. Został również ukarany 400 zł. mandatem, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych.

Kilka godzin później na autostradzie A-2, prowadzącej w kierunku Świecka, uwagę policjantów zwrócił osobowy mercedes, jadący z nadmierną prędkością. Pomiar wskazał, że auto pędzi ponad 250 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że kierowcą jest obywatel Szwajcarii. Za znaczne przekroczenie prędkości policjanci nałożyli na niego 500 zł. mandatu.

Opisane przypadki potwierdzają skuteczność działań drogówki związanych z kierowcami, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Film Konsekwentne działania lubuskiej drogówki

Pobierz plik Konsekwentne działania lubuskiej drogówki (format mp4 - rozmiar 2.64 MB)

Powrót na górę strony