Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt tymczasowy za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 23.12.2015

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielę w Chmielniku. Do domu pokrzywdzonej, przez pomieszczenie gospodarcze, wszedł jej były mąż. Mężczyzna zaatakował kobietę. Zadał jej kilka ciosów ostrym narzędziem, po czym uciekł. Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali podejrzewanego o napad mężczyznę.

W niedzielę około godz. 22, policjanci zostali zawiadomieni o napadzie, do którego doszło w Chmielniku. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że do domu pokrzywdzonej wszedł jej były mąż. Mężczyzna dostał się do domu przez pomieszczenie gospodarcze. W pokoju pokrzywdzonej zaatakował ją, dusząc i bijąc. Mężczyzna zadał jej również kilka uderzeń nożem, po czym uciekł. Na miejscu pomocy pokrzywdzonej udzielała zawiadomiona przez nią załoga pogotowia ratunkowego. Ranna kobieta trafiła do szpitala.
 
Policjanci potwierdzili, że napastnik to były mąż pokrzywdzonej. Gdy na miejscu policyjna ekipa dochodzeniowo - śledcza prowadziła oględziny i zabezpieczała ślady, kryminalni rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego. Zebrane przez nich informacje wskazywały, że może on ukrywać się w okolicach Hermanowej, gdzie miał spotkać się ze znajomymi. Tam został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze odnaleźli również nóż, którego najprawdopodobniej użył podczas ataku.
 
40-letni mieszkaniec Straszydla trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Od niedzieli policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz motywy działania podejrzanego. We wtorek na podstawie zebranego materiału prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Na jego wniosek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony