Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W specjalnych namiotach uprawiał konopie - usłyszał zarzuty

Data publikacji 23.12.2015

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 21-latka podejrzanego o uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu, w dwóch specjalnych namiotach policjanci znaleźli konopie. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 19 krzaków konopi i ponad pół kilograma suszu marihuany. 21-latek został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową w wyniku pracy operacyjnej zlokalizowali i zlikwidowali profesjonalną, nielegalną plantację konopi.

Plantacja została założona przez 21-latka, w jego mieszkaniu, w bloku wielorodzinnym na olsztyńskim Zatorzu. Plantacja znajdowała się w dwóch pokojach, w specjalnie przygotowanych namiotach. Rośliny miały w nich zapewnione optymalne warunki wzrostu. Właściciel użyźniał je specjalnymi nawozami. Policjanci znaleźli w domu także sprzęt do ogrzewania, nawadniania oraz wentylacji roślin.

Mężczyzna nie do końca zadbał, aby ukryć nielegalną uprawę. Mimo, że instalacja do niej została zbudowana w taki sposób, aby na zewnątrz nie wydostawał odgłos pracujących urządzeń, który mógłby zdradzić nielegalny proceder to jednak zapachu na klatce schodowej nie dało mu się zniwelować.

W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 19 krzewów konopi w różnej fazie dojrzewania, ponad pół kilograma gotowego suszu marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy mogącej dostarczyć znaczne ilości narkotyków oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Mieszkaniec Olsztyna został objęty policyjnym dozorem.

KWP w Olsztynie / ig

  • Zabezpieczona plantacja #1
  • Zabezpieczona plantacja #2
  • Zabezpieczona plantacja #3
Powrót na górę strony