Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyróżnieni za uratowanie życia

Mł. asp. Łukasz Boroń i sierż. szt. Łukasz Kawczak odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Zbigniewa Oryla, podziękowania za profesjonalne zachowanie w czasie służby i uratowanie ludzkiego życia. Przypomnijmy, że funkcjonariusze w czasie służby prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową w stosunku do mężczyzny, który nagle zasłabł. Jak się później okazało poszkodowany przeszedł zawał serca.

11 grudnia br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, mł. asp. Łukasz Boroń i sierż. szt. Łukasz Kawczak, pełnili służbę patrolową na terenie miasta. Około godz. 11 zatrzymali do kontroli samochód osobowy kierowany przez 65-letniego mieszkańca Wałbrzycha. W czasie rozmowy z funkcjonariuszami Pan Waldemar nagle zbladł i przewrócił się na ziemię. Mężczyzna nie dawał oznak życia. W związku z brakiem oddechu i pulsu policjanci niezwłocznie przystąpili do reanimacji, którą wykonywali przez kilka minut do czasu przybycia pogotowia, które kontynuowało czynności ratownicze.

Okazało się, że Pan Waldemar przeszedł zawał serca, a przeżył dzięki niezwłocznej i prawidłowo podjętej przez funkcjonariuszy akcji reanimacyjnej.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podziękował funkcjonariuszom za wzorową postawę. Podkreślił, że ich opanowanie, determinacja i fachowość przyczyniła się w tym przypadku bezpośrednio do uratowania życia człowieka.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony