Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna kobieta – szkolenie z samoobrony

Data publikacji 24.12.2015

Głogowscy policjanci wspólnie z pracownikami Gminy Żukowice zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział 23 mieszkanki gminy, która chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony i negocjacji. Jest to kolejna edycja szkolenia, mającego na celu pomóc kobietom w przełamywaniu barier uniemożliwiających skuteczną obronę przed atakiem.

21 grudnia w Nielubi, w ramach akcji ,,Bezpieczna kobieta’’ odbyło się szklenie dla pań zorganizowane przez policjantów z Głogowa oraz pracowników Gminy Żukowice. Szkolenie obejmowało część teoretyczną, podczas której przedstawiono uczestnikom m.in. źródła agresji człowieka, a także część praktyczną. Ta druga to przede wszystkim przedstawiane przez funkcjonariuszy różnego rodzaju symulacje zagrożeń oraz sposoby na skuteczną obronę przed napastnikiem.

Policjanci prowadząc szkolenie zwracali głównie uwagę pań na tzw. miękkie strategie samoobrony przed zagrożeniem jak pewność siebie, asertywność lub negocjacje.

Przekazywali również informację jak bronić się przed agresją stosując drobne dostępne w otoczeniu podręczne przedmioty.

Na zakończenie szkolenia wszystkie uczestniczki otrzymały specjalne certyfikaty.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Bezpieczna kobieta – szkolenie z samoobrony


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Bezpieczna kobieta – szkolenie z samoobrony (format flv - rozmiar 7.41 MB)

Powrót na górę strony