Areszt za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 24.12.2015

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 39-latek, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 39- letniego znajomego. Do zdarzenia doszło we wtorek w trakcie sprzeczki miedzy mężczyznami.

Do próby zabójstwa doszło w nocy z wtorku na środę.  Dwaj 39-latkowie spotkali się i razem pili alkohol. W pewnym momencie, pomiędzy znajomymi doszło do awantury. Jeden z mężczyzn sięgnął po miecz samurajski i próbował zadać swojemu kompanowi cios w głowę, jednak mężczyzna zasłonił się ręką.

Poszkodowany trafił do szpitala. Niezwłocznie po zdarzeniu lekarze szpitalnego oddziału ratunkowego zaalarmowali policjantów. Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali krewkiego 39-latka. Kielczanin miał ponad promil alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli miecz, którym zadano cios oraz dwa inne, które znajdowały się w mieszkaniu.

Wczoraj sąd zadecydował, że zatrzymany mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.  Za czyn, którego się dopuścił, ustawodawca przewidział karę do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / ms)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja