Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczniej na drogach podczas świąt

Data publikacji 28.12.2015

Święta Bożego Narodzenia za nami. Ogólny bilans na drogach jest zdecydowanie lepszy niż w ubiegłym roku. Było mniej wypadków, mniej zabitych i mniej osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1004 nietrzeźwych kierowców.

Okres świąteczny jak co roku charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, dlatego też na drogach w całym kraju było więcej policyjnych patroli. Policyjne działania rozpoczęły się 24 grudnia.

Przez cztery świąteczne dni na drogach doszło do 229 wypadków, w których zginęły 24 osoby a 311 zostało rannych. Dla porównania przed rokiem w 271 wypadkach zginęło 30 osób, a 390 zostało rannych.

Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierowców. Policjanci każdą kontrolę rozpoczynali od kontroli stanu trzeźwości. Większa liczba kontroli doprowadziła do zatrzymania 1004 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Wpływ na bilans miało także zaostrzenie przepisów dot. obierania praw jazdy, funkcjonariusze cały czas prowadzili kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze dysponując większą ilością urządzeń kontrolowali m.in. prędkość, trzeźwość kierowców a także sposób przewożenia dzieci.

Czytaj również:

KGP / ig

Powrót na górę strony